Cannot redeclare class foo(): Różnice pomiędzy wersjami

Z PHPEdia.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Literówki)
(dodanie najczęstszego powodu, korekta edytorska)
Linia 1: Linia 1:
Błąd oznacza że klasa o nazwie ''Foo'' została już zdefiniowana i nie można zdefiniować kolejnej o tej samej nazwie. Rozwiązaniem problemu jest po prostu zmiana nazwy którejś z klas na inną. W przypadku nazw klas wielkość znaku nie ma znaczenia, tak więc zmienienie liter z małej na dużą nic nie da.
+
Błąd oznacza, że klasa o nazwie ''Foo'' została już zdefiniowana i nie można zdefiniować kolejnej o tej samej nazwie. Najczęściej jest to spowodowane ponownym załączeniem pliku zawierającego klasę w innym fragmencie kodu. Rozwiązaniem problemu jest usunięcie nadmiarowego odwołania. Rzadziej zdarza się, że użytkownik przypadkowo tworzy drugą klasę o istniejącej już nazwie. W przypadku nazw klas wielkość znaków nie ma znaczenia.
 
{{FAQ}}
 
{{FAQ}}

Wersja z dnia 20:22, 19 lis 2008

Błąd oznacza, że klasa o nazwie Foo została już zdefiniowana i nie można zdefiniować kolejnej o tej samej nazwie. Najczęściej jest to spowodowane ponownym załączeniem pliku zawierającego klasę w innym fragmencie kodu. Rozwiązaniem problemu jest usunięcie nadmiarowego odwołania. Rzadziej zdarza się, że użytkownik przypadkowo tworzy drugą klasę o istniejącej już nazwie. W przypadku nazw klas wielkość znaków nie ma znaczenia.

Jest to element FAQ, czyli zestawienia odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zestawienie: Informacje | Podstawy PHP | Porady praktyczne | Pytania z forum | Bezpieczeństwo