Start

Z PHPEdia.pl
Wersja ERIZ (dyskusja | wkład) z dnia 20:29, 19 lis 2008

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

W XXI wieku, dobie Internetu i globalizacji tworzenie stron internetowych oraz oprogramowania z nimi związanego przyciąga coraz więcej osób. Wiele z nich decyduje na język PHP z uwagi na jego dostępność, prostotę i intuicyjność.

Jednak nie od razu Kraków zbudowano, i problemy początkowo wydają się nie do rozwiązania, po kilku dniach stają się banalnie proste.

Dlatego postanowiliśmy przygotować ten poradnik, który w kilku krokach może pomóc Ci w wejściu w ten, jakże ciekawy, świat programistów aplikacji WEB.


Pierwsze kroki z PHP: Krok 1 - Co jest potrzebne
Spis treści


Kod PHP jest wykonywany na serwerze, dlatego aby móc programować w PHP musisz posiadać dostęp do serwera WWW obsługącego PHP. Najwygodniej jest zainstalować taki serwer na swoim komputerze. Początkujący mogą skorzystać z jednego z wielu dostępnych pakietów, które instalują na komputerze serwer Apache z obsługą PHP i bazą danych MySQL. Bardziej doświadczeni użytkownicy powinni zainstalować serwer Apache wraz z PHP samodzielnie.

Jeśli posiadasz dostęp do takowego serwera, lub masz go już zainstalowany - zapraszamy do Krok2 - Jak pisać.

Pozostali będą potrzebowali odrobinę cierpliwości - zanim włączą swoje edytory i zaczną tworzyć wspaniałe programy - muszą pobrać odpowiedni pakiet.