Start

Z PHPEdia.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

W XXI wieku, dobie Internetu i globalizacji tworzenie stron internetowych i oprogramowania z nimi związanego przyciąga coraz więcej osób. Wiele z nich decyduje się po sięgniącie po język PHP z uwagi na jego dostępność, prostotą i intuicyjność.

Jednak nie od razu Kraków zbudowano, i rzeczy, które po kilku dniach stają się banalnie proste - na początku mogą przerażać i sprawiać duże trudności.

Dlatego postanowiliśmy przygotować ten poradnik, który w kilku krokach może pomóc Ci w wejściu w ten, jakże ciekawy, świat programistów aplikacji WEB.


Pierwsze kroki z PHP: Krok 1 - Co jest potrzebne
Spis treści


PHP jest przetwarzany na serwerze, dlatego aby mżc programować w PHP musisz posiadać dostęp do serwera WWW mającego wbudowaną obsługę PHP. Najwygodniej jest zainstalować taki serwer na swoim komputerze. Początkujący mogą skorzystać z jednego z wielu dostępnych pakietów, które instalują na komputerze serwer Apache z obsługę PHP i bazę danych MySQL. Bardziej doświadczeni użytkownicy powinni zainstalować serwer Apache wraz z PHP samodzielnie.

Jeśli posiadasz dostęp do takowego serwera, lub masz go już zainstalowany - zapraszamy do Krok2 - Jak pisać.

Pozostali będą potrzebowali odrobiną cierpliwości - zanim włączć swoje edytory i zaczną tworzyć wspaniaśe programy - muszć pobrać odpowiedni pakiet.


Wiki letter w.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.