EyeOs

Z PHPEdia.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

EyeOs to pulpit napisany w PHP i Javascript. Zawiera obsługę skórek, aplikacji w PHP i wiele innych elementów 17 pażdziernika 2006 powstał eyeOs Mobile dla telefonów komókowych.

Wymagania i instalacja

System ten najlepiej chodzi na lokalnym serwerze, ponieważ aby móc z niego korzystać gdy jest na publicznym serwerze wymagane jest dość szybkie łącze (przynajmniej 512 kbps). Sam skrypt wymaga PHP w wersji conajmniej 5.2.4. Nie jest wymagana baza danych ze względu na pliki XML. Instalacja przebiega sprawnie i szybko. Częste problemy: -Instalator wymaga paczki aplikacji która waży ok. 3,4 MB przez co na wielu darmowych hostingach instalacja jest niemożliwa -Po przejściu przez instalator pokazuje się monit logowania bez żadnych informacji. Należy użyć nazwy użytkownika Root.

Możliwości

System ten bez dodatkowych aplikacji oferuje proste wsparcie dla biura (Edytor tekstu, Arkusz Kalkulacyjny, Program do prezentacji), zawiera klienta FTP, przeglądarkę internetową (?), trochę innych aplikacji i dwie gry. Jeżeli jest się administratorem tego systemu (tzn. zainstalowanej kopii) to można ustalić maksymalną przestrzeń dyskową dla każdego z użytkowników. Odpowiednio skonfigurowany skrypt umożliwia wgrywane własnych plików, korzystanie z komunikatora (wewnętrznego) oraz korzystanie z większości aplikacji w systemie.

Instalacja aplikacji

Dodawanie następnych aplikacji i modułów jest niezwykle proste - wystarczy wgrać plik (*.eyepackage) na np. pulpit i spróbować go uruchomić. Jeżeli mamy prawa administratora otrzymamy pytanie czy chcemy zainstalować tą aplikację. Po chwili znajdziemy ją w aplecie "Aplikacje" do którego skrót jest domyślnie na pulpicie po instalacji

Tworzenie aplikacji

Do systemu EyeOS zostało wydane całkiem przyjazne narzędzie (EyeOS Designer) umożliwia tworzenie własnych GUI do naszych skryptów PHP.

Przetestuj EyeOS

Aby przetestować system wystarczy wejść pod adres eyeos.info gdzie po rejestracji możemy przetestować system jaki dostaniemy po instalacji. Oczywiście administrator otrzymuje całą gamę funkcji administracyjnych.

Przykład aplikacji

<?php
explore System.CoreBG;
inherit define Logic;
 
class eyeOS_App
{
 public $ciag = 'jakiś tekst';
 
 function ToDisplay()
  {
  this.send($ciag);
  }
Call.e(ToDisplay);
}
?>

Powyższa app wyświetla wartość zmiennej o nazwie ciąg.

Linki

Strona główna EyeOs
Darmowe aplikacje EyeOs Przetestuj EyeOS!

Wiki letter w.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.